Litinové nádobí všeho druhu

2/02/2014 23:32 - Doba čtení: 5 minuty

 Litinové pánve Skeppshult nejsou jediný švédský výrobek výjimečné kvality, ale na výběr jich je celá řada. Již samotná litinová pánev je vám k dispozici v několika rozměrech:

  • malá pánev –  20 – 24 cm je ideální, když vaříte jen pro sebe či pro 2
  • velká pánev – 28 – 36 cm je ideální pro rodinné vaření
  • střední velikost – 25 – 27 cm je univerzální volba

Kromě rozměrů máte na výběr i z několika typů pánví:

Litinová wok pánev

Jedná se vůbec o jednu z nejpopulárnějších pánví. V asijských zemích se aktivně používaná již stovky let. Ačkoliv není litina původní materiál pro tento typ pánve, propůjčila ji řadu svých vlastností. Zejména nepřilnavost ocení vyznavači asijské kuchyně.

Litinová grilovací pánev umožňuje pohodlné grilování, u kterého se nemusíte stále starat o správnou teplotu grilování. V domácích podmínkách si tak můžete dopřát celou škálu vynikajících pokrmů, ze kterých budete mít radost.

 

Vlastnosti nádobí

Set litinových pánví

Zkoušeli jste hrnce, pekáče a pláty z litiny? Opět se jedná o nádobí, na jaké jste zvyklí, je ovšem vylepšeno tím, že je z litiny a tak vám vždy dopřejí skvělé tepelné vlastnosti, ale také možnost používání hrubé síly. U teflonových pánví jste se možná naučili používat dřevěné s plastové nástroje, u litinového nádobí se však můžete směle vrátit zpět k používání kovového náčiní, litinu tím zaručené nepoškodíte.

Čištění litinového nádobí

Nedávejte litinu do myčky nádobí, v ní se litinové nádobí rozhodně nečistí. Chemické prostředky jsou jedinou slabostí. Nádobí stačí jednoduše umýt vodou, popřípadě můžete použít neagresivní mycí prostředky.

Hluboká pánev s poklicí 25 cm

Nádobí po celé generace

Jaká je životnost běžná pánve, pár let? U litinového nádobí nemusíte životnost ani počítat, jde o nejkvalitnější provedení mezi nádobím, takže vám může při správné údržbě sloužit i několik desítek let.

Máte o tyto pánve zájem? Navštivte SKEPPSHULT.cz

Tags

    Další informace:

    Sháníte taktéž pánev wok, kvalitní hrnec, nebo grilovací pánev?